PORADNA PRAHA

CENTRUM PSYCHOLOGIE A TERAPIE

Perlová 3, Praha 1 604 314 350

NÁŠ TÝM

Jsme tu pro Vás

zpět na tým
Ing. Lenka Matoušová
Ing. Lenka Matoušová
Páry Páry Dospělí Dospělí

Kontakt:   605 287 599 / email

Objednat se

Pevně věřím, že každý máme svou životní spokojenost z velké části ve svých rukách. Všichni také děláme to nejlepší, co umíme, abychom svůj život co nejlépe zvládli. Někdy však život přinese situace, kdy je to nad naše síly a pak je dobré mít i nějakou pomocnou ruku. Tuto pomocnou ruku jako terapeut moc ráda nabízím. Psychoterapie mě opravdu baví. Profesionálně jsem se jí začala věnovat před deseti lety, ve svých téměř 40 letech. Potřebovala jsem do té doby nasbírat dostatek životních zkušeností. S lidmi pracuji více než 20 let, dlouhodobě jsem působila v mezinárodní poradenské společnosti PricewaterhouseCoopers, takže znám dobře i prostředí byznysu a korporací.

Věnuji se hlavně partnerským vztahům. Fascinuje mě jejich rozmanitost, jedinečnost a velmi ráda se s klienty pouštím do pátrání po tom, co se jim v jejich vztahu děje, proč už to nefunguje tak dobře jako na začátku. Společně hledáme porozumění celé situaci a možnosti řešení pro uzdravení vztahu.

V individuální terapii se ráda věnuji tématům vztahování se k sobě, sebevědomí a sebeuvědomění, tématům životní změny, seberozvoje i například prevenci či řešení syndromu vyhoření. 

Vystudovala jsem Vysokou školu ekonomickou se zaměřením na psychologii a sociologii. Prošla jsem systemickým a narativním psychoterapeutickým výcvikem, mezinárodním koučovacím výcvikem a v současné době procházím specializovaným výcvikem v párové terapii u pana Pavla Rataje a pana Honzy Vojtka. 

Své klienty mám ráda, jsem jejich velkým fanouškem a těší mě, když mohu být svědkem jejich vykročení k radostnějšímu životu. Práce terapeuta je i pro mě osobně velmi inspirující, možnost poznávat životy mých klientů vnímám jako velký dar.

Vzdělání

VŠE. Specializace: psychologie a sociologie

Komplexní pětiletý výcvik v systemické psychoterapii: 2014-2019

Narativní psychoterapie, 2013 - 2014

Na řešení orientovaná psychoterapie, 2017

Koučovací výcvik, 2019, International Coach Federation. (Coaching Master Class 2013, PwC)

Praxe

Soukromá terapeutická praxe, od 2014 dosud

PwC, od 2019 Wellbeing manager

Women for Women, 2019-2022, párová terapeutka a koordinátorka projektu Servis vztahů

PwC, 1998-2019, Recruitment Leader, Human Capital

Kontakt 

Ing. Lenka Matoušová

Tel: +420 605 287 599

matousova@poradna-praha.cz

Objednat se 

 

zpět na tým